Aktuális
Elekes Károly
UTÓVÉD ÁLLÁSPONT
Elekes Károly fejszéi több mint egy évtizede szerveződnek tematikus egységbe, a 2010-es Gyergyószárhegyi alkotótábor UTÓVÉD ÁLLÁSPONT című műalkotásával kezdődően.
Géniuszok a hősök mögött
Háromszék az 1848–1849. évi szabadságharcban
Kiállításunk az 1848 őszén megfogant közösségi összefogásnak kíván emléket állítani, azokra az epizódokra fókuszálva, amelyek elvezettek az önvédelmi harc és legfontosabb elemeinek, a hadiiparnak és az ágyúöntésnek a megteremtéséhez.
Sepsiszentgyörgy jeles alkotóját a „székelyek Munkácsyjaként” is emlegetik, hiszen festészete, rajztudása, a vásznain megmutatkozó drámai ereje és lírai érzékenysége a legkiválóbb mesterek közé emelik.
Nastazja Ciupa
A G7/2022 fődíjasának kiállítása
A My non-places című kiállításon a művész a mulandóság és a kiüresedés jelenségére keresi a választ a környezetében maradt régi bányák, elhagyatott sziléziai gyárak szürke tömbjein keresztül.
Saját jéghegy
Gróf Ferenc és Gyenes Zsófia
A kiállításon bemutatott munkák az ökológiai és gazdasági kilátástalanság diagramjaiból, infografikáiból és politikai szlogenjeiből inspirálódva igyekeznek új építőelemeket létrehozni.
Kós András 110
Életmű-kiállítás
A tárlat érdeme, hogy Kós András közismert alkotói portréja mellett az életpálya kevésbé ismert motívumait, aspektusait is megvilágítja különböző, rég nem látott vagy mindeddig kiállításon nem szereplő műalkotások, tárgyak, valamint archív fotók révén.
Intermezzo
Székely Géza grafikai kiállítása
Székely Géza kötődéseinek alappillére a székely falu, amelynek bölcsője Alsócsernáton. Az innen inspirálódó jelképekben törekszik az egyetemesség megélésére.
Rusznák Arthur-Cristian
Az irgalmasság hét cselekedete
A kiállítás középpontjában hét olyan alkotás áll, melyeket Caravaggio híres festménye, „Az irgalmasság hét cselekedete” inspirált.