Tóth-Bartos András

Hullóidő

Székely identitásépítés a 19–20. században

A „székelység” tematizálása iránt társadalmi érdeklődés van, képes a közösség megszólítására, és már nemcsak a regionális kötődések egyike, hanem a magyar kisebbségi és a magyar nemzeti kollektív tudat lényeges részének tekintik.

Préda Barna

Az üvegfúvók unokái - Zalánpataki ősök albuma

Préda Barna helytörténeti kutatómunkájának egyik színfoltját a régi fotók felkutatása képezi. A kötetében közel 300 fotón és 78 újságcikk segítségével eleveníti meg Zalánpatak történetét.

Süli Attila: Gábor Áron, a székely nemzet legendás hőse

Gábor Áron kultusza mind Magyarországon, mind Erdélyben az összes politikai kurzusban jelen volt. Halála után számos történeti és szépirodalmi mű foglalkozott a székely hős életútjával, se szeri, se száma a nevét viselő utcáknak, köztereknek, intézményeknek.

Géniuszok a hősök mögött

Háromszék az 1848–1849. évi szabadságharcban

Kiállításunk az 1848 őszén megfogant közösségi összefogásnak kíván emléket állítani, azokra az epizódokra fókuszálva, amelyek elvezettek az önvédelmi harc és legfontosabb elemeinek, a hadiiparnak és az ágyúöntésnek a megteremtéséhez.

Újra megnyitja kapuit a múzeum

A látogatókat új szemléletű és a témákat újszerűen tálaló kiállítások várják majd, melyek közül kiemelkedik a Géniuszok a hősök mögött című, a Magyar Géniusz Program által támogatott tárlat.

Megszakítás