Magyarosi Para Imola

Gyárfás (1857–1925)

Sepsiszentgyörgy jeles alkotóját a „székelyek Munkácsyjaként” is emlegetik, hiszen festészete, rajztudása, a vásznain megmutatkozó drámai ereje és lírai érzékenysége a legkiválóbb mesterek közé emelik.

Csereyné – 200

Újjászületünk!

Hogyan sikerült egy nemesasszonynak múzeumot létrehoznia? Ki volt Csereyné Zathureczky Emília? Csupán a múzeumalapítás kötődik a nevéhez, vagy más társadalmi, kulturális események is kapcsolódnak hozzá?

Magyar vagyok – Petőfi 200

Hetven kortárs magyar képzőművész fogalmazta meg, öntötte vizuális formába gondolatait, mely művek átfogó képet adnak a költő, forradalmár, nemzeti hősről és koráról, a művészek magyarságukhoz fűződő viszonyáról, nemzeti érzelmeikről, gondolatairól.

Képekbe zárt haza

Weinstock Ernő észak-erdélyi fotográfiái 1940–1944 között

A szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum tárlatán Weinstock Ernő eredeti fényképei, illetve postatiszta képeslapjai mellett a fotográfus tárgyi eszközei és korabeli erdélyi emléktárgyak jelennek majd meg.

Udmurt irodalmi est

A Vannak vidékek – Udmurtföld kiállításunkhoz kapcsolódóan udmurt-magyar irodalmi kapcsolatokról is szó esik majd, illetve udmurt versek magyar fordításban, valamint megzenésített versek udmurt nyelven fognak elhangzani.

Megszakítás